بیشتر بدانیم

منسوجات نبافته نانووند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

منسوجات نبافته نانووند

در این مقاله به ارائه توضیحاتی در مورد سایر انواع منسوجات نبافته از جمله منسوجات نبافته نانووند می پردازیم.
منسوجات نبافته پارچه های مبتکرانه و با تکنولوژی بالا هستند که از الیاف ساخته شده اند. آنها در طیف گسترده ای از کالاهای مصرفی و صنعتی به صورت ترکیبی با سایر مواد یا به تنهایی استفاده می شوند.
منسوجات نبافته نانووند برای کاربردهای خاص خود طراحی شده اند، از منسوجات نبافته نازک و سبک وزن گرفته تا نبافته های قوی و بادوام، اعم از کاربردهای مصرفی یا صنعتی. ترکیب ویژگی های خاص آنها از طریق انتخاب مواد اولیه، روش های شکل گیری و پیوند بکار رفته یا کاربرد در اتمام کار یک فرآیند مانند چاپ، منبت، لمینیت و غیره امکان ارائه محصولات با کارایی بالا را فراهم می آورد.

 

anahita
منسوجات نبافته نانووند موسوم به کاغذ مخصوص هوا

کاغذ پوشیده از هوا یک نوع ماده پارچه مانند است که به عنوان پارچه نبافته ساخته شده از خمیر چوب طبقه بندی می شود. بر خلاف روند طبیعی تهیه کاغذ روغنی، کاغذ پوشاننده هوا از آب به عنوان وسیله حمل فیبر استفاده نمی کند. الیاف از طریق هوا به ساختار کاغذ منتقل و تشکیل می شوند.

 

دیگر منسوجات نبافته

پارچه های نبافته نیز می توانند از فیلم ها شروع شده و فیبریلات، سراته یا خلاء آنها را با سوراخ های طرح دار شکل دهند. منسوجات نبافته نانووند فایبرگلاس دو نوع اساسی دارند. الیاف خیس یا بافت شیشه ای که از الیاف دنیر نرم و خرد شده در قطر 6 تا 20 میکرومتر استفاده می کنند. حالت دوم، اگرچه در دماهای بسیار بالاتر نیز کار می کند، برای نبافتن بافتهای گرمازا پلاستیک با ذوب شدن است.
در تولید منسوجات نبافته نانووند، یک فرایند غیرمعمول فیبریل های پلی اتیلن را در یک مایع مانند فروون تولید می کند و آنها را به یک محصول شبیه کاغذ تبدیل می کند و سپس آنها را برای ایجاد Tyvek تقسیم می نماید.
تمامی منسوجات نبافته نانووند بدون طی مرحله مقاومت مکانیکی، به خودی خود مقاومت مکانیکی ندارند. چندین روش برای دستیابی بدین منظور قابل استفاده است:

- پیوند حرارتی
- استفاده از سیلر گرم کن
- با استفاده از یک فر بزرگ برای پخت

 

anahita2

روش های ساخت منسوجات نبافته نانووند

- الگوی اولتراسونیک پیوند: این روش در ساخت منسوجات نبافته بلند پارچه ای / لحاف / ملافه مورد استفاده قرار می گیرد.
- سوزن سوزن کردن: این روش درهم آمیختگی مکانیکی الیاف توسط سوزن می باشد.
- اتصال شیمیایی (فرایند مرطوب): استفاده از چسب (مانند امولسیون لاتکس یا پلیمرهای محلول) برای پیوستن شیمیایی به الیاف. مسیری گرانتر از الیاف چسب یا پودرهایی که نرم و ذوب می شوند برای نگه داشتن سایر الیاف غیر ذوب در کنار هم استفاده می کند.
یک نوع از نخهای نخی نخی بافته شده با سدیم هیدروکسید بدین منظور که حصیر را به هم بچسباند استفاده میشود، سوز آور باعث می شود که الیاف مبتنی بر سلولز پیچیده و پیچیده شوند و به یکدیگر بپیوندند.
- ذوب شدن: در این روش، فیبر به عنوان الیاف تضعیف شده در تولید منسوجات نبافته نانووند و تشکیل همزمان صفحات با یکدیگر استفاده می شود.

 

درباره ما

زمینه فعالیت این شرکت در تولید انواع فیلم های پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی (منسوجات نبافته اسپان باند) می باشد که آماده تامین نیازهای صنایع مختلف است. این شرکت باتوان تولید سالانه 21.000 تن انواع فیلم های پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی پاسخگوی نیاز مشتریان است.....

کارخانه

کارخانه یک: جاده ساوه شهرک صنعتی نصیراباد فاز 2 سرو 26 پلاک 7
کارخانه دو: جاده ساوه شهرک صنعتی نصیراباد دکتر حسابی 3 پلاک 35

دفتر مرکزی

بازار تهران خیابان 15 خرداد نرسیده به پله های نوروزخان نبش پاساژ بوذر جمهری پلاک 1

تلفن:

55802605  -021
55583029  -021
55583078  -021

whatsapp  09129370970

 + اطلاعات بیشتر    

bbb