بیشتر بدانیم

لمینت اکستروژن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

لمینت اکستروژن چیست و چه کاربردی دارد؟

درباره پروسه لمینت اکستروژن چه می دانید؟ محدوده کاربرد فرآیند لمینت اکستروژن می تواند چه محصولاتی را در بر داشته باشد؟ در این مقاله به ارائه مطالبی در این رابطه خواهیم پرداخت.

روکش پوشش اکستروژن و فرآیند لمینت اکستروژن

پوشش اکستروژن و لمینت اکستروژن فرآیندهای در حال تبدیل هستند که اجازه می دهند مواد مختلف بستر برای ترکیب ساختار واحد ترکیب شوند. مواد درگیر ممکن است شامل پلاستیک، کاغذ، تخته کارتن یا فویل های آلومینیومی باشد.

tr07

کاربردهای لمینت اکستروژن

پوشش های اکستروژن و خطوط فرآیند لمینت اکستروژن معمولاً به صورت سفارشی ساخته می شوند و می توان برای انواع کاربردها از آنها استفاده کرد. این کاربردهای می تواند به عنوان مثال شامل:
- بسته بندی مایعات،
- ظروف نوشیدنی آسپتیک،
- بسته بندی های انعطاف پذیر،
- لوله های خمیردندان،
- بسته بندی های پزشکی،
- بسته بندی های صنعتی،
- مواد پشتیبان عایق،
- رومیزی های روکش پلاستیکی
- کیسه هایی برای محصولات به اندازه های مختلف سیمان،
- غلات
- مواد شیمیایی خشک
و غیره باشد.

لمینیتورهای روکش اکستروژن بستر ترکیبی را ارائه می دهند، که جداسازی عناصر تشکیل دهنده آن بسیار دشوار است. بستر ترکیبی خواص فیزیکی بسیار پیشرفته و عملکرد محافظت از مانع در محصولات تحت لمینت اکستروژن را از عناصر تشکیل دهنده آن به ارث می برد.

شرح فرایند لمینت اکستروژن

در فرآیند پوشش و لمینت اکستروژن، یک اکسترودر، رزین ترموپلاستیک را از طریق یک شکاف افقی بر روی یک شبکه متحرک از بستر ذوب می کند. محصول حاصل یک ساختار صفحه ای با روکش دائمی است. لمینت اکستروژن فرآیندی مشابه با پوشش اکستروژن است، جایی که رزین بین دو بستر اکسترود شده و به عنوان ماده اتصال عمل می کند.
در داخل یک پوشش فرآیند لمینت اکستروژن و خط لمینت، بسترها و مذاب در یک ایستگاه پیوند قرار می گیرند. این شامل یک رول بزرگ، یک رول فشار و یک رول ضد فشار است که توسط آب خنک می شود. ترکیبی از فشار بین رول ها و دما باعث می شود سطح چسبندگی صحیح انجام شود.
محصول نهایی به عنوان یک ساختار لایه ای چند لایه پیوسته پیوند خورده است. ذکر این نکته لازم است که بیشتر فیلم ها و فویل های پلاستیکی قبل از استفاده در فرایند اکستروژن نیاز به یک پوشش آغازگر دارند.

نکته مهم در مورد فرآیند لمینت اکستروژن

به یاد داشته باشید که فرآیند لمینت اکستروژن زمانی از نظر اقتصادی به صرفه خواهد بود که پس از شروع فرآیند، به هر علتی از جمله ایرادات فنی یا انسانی و یا نداشتن دانش کافی در استفاده از آن، مجبور به توقف نشوید. چرا که در صورت توقف، جهت راه اندازی مجدد زمان و هزینه زیادی برای رساندن دمای هیترها به دمای ذوب پلیمر مربوطه خواهید بود. علاوه بر این پس از ذوب نیز بایستی از ذوب یکنواخت اطمینان حاصل کنید و این می تواند موجب اتلاف پلیمر ذوب شده و به زمین ریخته برای حاصل شدن این اطمینان شود. پس با آگاهی و اطلاعات فنی کافی پیش بروید تا بیشترین بهره را در کنار با کیفیت ترین محصول دریافت کنید.

 

درباره ما

زمینه فعالیت این شرکت در تولید انواع فیلم های پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی (منسوجات نبافته اسپان باند) می باشد که آماده تامین نیازهای صنایع مختلف است. این شرکت باتوان تولید سالانه 21.000 تن انواع فیلم های پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی پاسخگوی نیاز مشتریان است.....

کارخانه

کارخانه یک: جاده ساوه شهرک صنعتی نصیراباد فاز 2 سرو 26 پلاک 7
کارخانه دو: جاده ساوه شهرک صنعتی نصیراباد دکتر حسابی 3 پلاک 35

دفتر مرکزی

بازار تهران خیابان 15 خرداد نرسیده به پله های نوروزخان نبش پاساژ بوذر جمهری پلاک 1

تلفن:

55802605  -021
55583029  -021
55583078  -021

whatsapp  09129370970

 + اطلاعات بیشتر    

bbb