بیشتر بدانیم

اسپان باند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

فرآیند تولید منسوجات نبافته اسپان باند به چه صورت است؟

منسوجات نبافته که منسوجات نبافته اسپان باند نیز جزو آنها هستند به طور معمول با قرار دادن الیاف کوچک به صورت ورق یا توری (شبیه کاغذ روی دستگاه کاغذ) ساخته می شوند و سپس آنها را بصورت مکانیکی با اتصال آنها توسط سوزن های دندانه دار بهم وصل می کنند. اصطکاک بین فیبر باعث تولید پارچه ای مستحکم تر، با استفاده از چسب، یا از نظر حرارتی می شود.

منسوجات نبافته اصلی

منسوجات نبافته اصلی در 4 مرحله ساخته می شوند. ابتدا الیاف چرخانده می شوند، به طول چند سانتی متر برش داده می شوند و داخل صفحات قرار می گیرند. فیبرهای اصلی سپس در یک فرآیند چند مرحله ای "باز" می شوند، روی یک تسمه نقاله پراکنده می شوند و توسط یک فرایند مرطوب، هوایی یا کارتینگ / عبور از شبکه در یک شبکه یکنواخت پخش می شوند. عمليات وتلايد معمولاً از 0.25 تا 0.75 در فيبرهاي طول (0.64 تا 1.91 سانتيمتر) استفاده مي کند، اما در صورتي که فيبر سفت يا ضخيم باشد گاهي بيشتر طول مي کشد. پردازش Airlaid به طور کلی از الیاف 0.5 تا 4.0 در (1.3 تا 10.2 سانتی متر) استفاده می کند. در عملیات کارتینگ به طور معمول از الیاف بلند 1.5 (3/8 سانتی متر) استفاده می شود. ریون از جنس الیاف رایج در منسوجات نبافته اسپان باند بوده و اکنون به راحتی توسط پلی اتیلن ترفتالات (PET) و پلی پروپیلن جایگزین می شود. فیبر شیشه برای استفاده در بام و زونا در حصیرها پوشانده می شود. مخلوط ها بهمراه سلولز برای پارچه های یکبار مصرف مرطوب می شوند. نبافته های اصلی به روش گرمی یا با استفاده از رزین پیوند می خورند. بوندینگ می تواند توسط اشباع رزین یا اتصال کلی گرما یا در یک الگوی مشخص از طریق چاپ رزین یا اتصال لکه حرارتی در سراسر وب باشد. الیاف منگنه معمولاً به ترکیبی از دمیدن ذوب اشاره می شود که اغلب در عایق های نساجی با سطح بالا استفاده می شود.

 

span 1

منسوجات نبافته اسپان باند ذوب شده

منسوجات نبافته اسپان باند ذوب شده توسط اکسترود کردن الیاف پلیمری ذوب شده از طریق یک شبکه چرخش تولید می شوند و یا متشکل از 40 سوراخ در هر اینچ تشکیل می شود تا الیاف نازک بلند ایجاد شود که با عبور هوای گرم بر روی الیاف در هنگام سقوط از آن کشیده و سرد می شوند. صفحه حاصل به صورت رول جمع آوری شده و متعاقباً به محصولات نهایی تبدیل می شود. الیاف بسیار ریز (به طور معمول پلی پروپیلن) با سایر اکستروژن ها، به ویژه پیوند چرخش تفاوت دارند، زیرا از لحاظ ذاتی قدرت کمی دارند اما اندازه بسیار کمتری دارند که دارای خواص کلیدی هستند.

 

span 2
منسوجات نبافته اسپان باند نخ ریسی

اصلی ترین منسوجات نبافته ای که اسپان باند نامیده می شوند منسوجات نبافته نخ ریسی شده هستند، که در یک فرآیند مداوم ساخته می شود. الیاف چرخانده می شوند و سپس به طور مستقیم توسط پنکه ها در یک صفحه پراکنده می شوند یا می توانند با جریان هوا هدایت شوند. این تکنیک منجر به سرعت بیشتر و هزینه کمتر در تولید منسوجات نبافته اسپان باند می شود. چندین نوع از این مفهوم در دسترس است، مانند ماشین آلات REICOFIL. پیوند دهنده PP سریعتر و در دماهای پایین تر از پیوندهای PET اجرا می شوند، بیشتر به دلیل تفاوت در نقاط ذوب منسوجات نبافته اسپان باند با منسوجات نبافته پارچه های مذاب ترکیب شده است، و آنها را به یک محصول لایه لایه به نام SMS (spun-mel-spun) تبدیل کرده است. منسوجات بافته شده بدون ذوب دارای قطر الیاف بسیار خوب هستند، اما پارچه های محکمی نیستند. پارچه های اس ام اس، کاملاً از PP ساخته شده و ضد آب هستند و به اندازه کافی خوب هستند و به عنوان پارچه یکبار مصرف استفاده می شوند. منسوجات نبافته اسپان باند اغلب به عنوان فیلتر مورد استفاده قرار می گیرد و قادر به تولید ذرات بسیار ریز است. اسپونلائید توسط رزین یا حرارتی پیوند می یابد. با توجه به پیوند Spunlaid ، Rieter نسل جدیدی از منسوجات نبافته با نام Spunjet را راه اندازی کرده است. در حقیقت، Spunjet به لطف هیدروژنتیک اتصال رشته های Spunlaid است.
در مقالات بعدی به شرح موارد دیگر منسوجات نبافته می پردازیم.

درباره ما

زمینه فعالیت این شرکت در تولید انواع فیلم های پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی (منسوجات نبافته اسپان باند) می باشد که آماده تامین نیازهای صنایع مختلف است. این شرکت باتوان تولید سالانه 21.000 تن انواع فیلم های پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی پاسخگوی نیاز مشتریان است.....

کارخانه

کارخانه یک: جاده ساوه شهرک صنعتی نصیراباد فاز 2 سرو 26 پلاک 7
کارخانه دو: جاده ساوه شهرک صنعتی نصیراباد دکتر حسابی 3 پلاک 35

دفتر مرکزی

بازار تهران خیابان 15 خرداد نرسیده به پله های نوروزخان نبش پاساژ بوذر جمهری پلاک 1

تلفن:

55802605  -021
55583029  -021
55583078  -021

whatsapp  09129370970

 + اطلاعات بیشتر    

bbb